Po co Twojej firmie gadżety reklamowe ? - Girit
Zaloguj Zarejestruj
<strong>Po co Twojej firmie gadżety reklamowe ?</strong>
15 września 2023
Zobacz produkty

Przypomnij sobie jak się czujesz, gdy dostajesz prezent? Fajnie prawda? No właśnie, nie zapominaj więc, że klienci to też ludzie, którzy równie jak Ty uwielbiają dostawać prezenty.

Pamiętam, gdy mieszkałam za granicą i znana firma kurierska dostarczyła mi strasznie podziurawione pudełko z moją przesyłką, która dotarła kilka dni później niż powinna. Nie byłoby to tak istotne, gdyby nie fakt, że w środku była walizka a wylot lada dzień. Było trochę stresu, paczka dotarła dzień przed wyjazdem jednak zadzwoniłam i zgłosiłam ten fakt do firmy. Po powrocie czekał na mnie podarek z ciastkiem w kolorach firmy z napisem „Sorry Justyna”. Całą sytuacje dziś wspominam z uśmiechem na ustach, ponieważ nie spodziewałam się tak miłego gestu ze strony króla światowych przesyłek.

Jak opisuje historia powyżej dzięki gadżetowi reklamowemu można nawet załagodzić relacje z klientem i choć sytuacja miała miejsce kilka lat temu to ja nadal mile wspominam gest, a nie przykrą sytuacje.

Pojęcie gadżetów reklamowego jest bardzo szerokie. Zaliczyć do nich możemy zarówno długopisy, parasole, notesy, magnesy, usb jak i kubki, kurtki, plecaki, czy, krówki ciągutki, a nawet narzędzia warsztatowe  otagowane logo. Przedsiębiorstwa i firmy za pomocą produktów reklamowych są w stanie zwiększać rozpoznawalność marki, docierać do szerszej grupy klientów albo obdarowywać swoich pracowników, czy kontrahentów. Budowanie pozytywnego wizerunku firmy to jedna z najważniejszych zasad w dzisiejszym biznesie zwłaszcza, że występuje ogromna konkurencja, a tym sposobem można się trochę wyróżnić.

Jak dobrze wybrać gadżety reklamowe?

Warto pamiętać, że gadżety reklamowe stają się wizytówką firmy, a osoby ich używające ambasadorem marki. Nie możemy pozwolić sobie na to aby upominki były słabej jakości albo zostały nieprzemyślanie wykonane bo wtedy działamy na niekorzyść marki. Druga kwestia, o której warto pamiętać to transparentność wybranego gadżetu, a misja/wizja firmy. Nie możemy wybrać plastikowych gadżetów jeśli nasza firma zajmuję się ekologią i ochroną środowiska bo będzie to rażąca sprzeczność. Bardzo ważną rolę odgrywa również firma, z którą podejmujesz współprace i zlecasz jej wykonanie gadżetów. Jako specjaliści powinni zawsze szczerze doradzić najlepsze opcje dostosowane do Twojego budżetu i branży, aby wydane przez Ciebie pieniądze „ nie zostały wyrzucone w błoto”. W tym przypadku najlepiej wybierać firmy, które mają duże doświadczenie w branży i z którymi biznesowa relacja i dialog układa się pomyślnie.